Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sigiliu Rupt la gaze
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sigiliu Rupt la gaze

Buna seara.am facut o prostie mai mare ca mine si doresc un sfat.am rupt sigiliu de la un contor de gaze al vecinului din prostie, am fost si ametit bine si suparat ca nu am avut si eu sigiliu la gaze dupa ce sa facut schimbarea la contorul meu si ma pus dracu sa il rup pe al vecinului.avand camera camera ma filmat si a depus plangere la politie si mi s-a facut dosar penal.intrebarea mea este ce pot pati cel mai rau.multumesc frumos.
Aveti antecedente penale ?
Puteti fi acuzat de savarsirea infractiunii de distrugere,prevazuta si pedepsita de disp art 253 NCP