Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciune

Buna ziua, acum 7 luni am fost inselata de o persoana care trebuia sa faca anumite servicii la nunta mea luand si un acont,am depus plangere la polizie si dupa 5luni am primit o scrisoare de la polizie prin care ma informeaza ca au luat la cunostinta faptele.As vrea sa stiu ce urmeaza sa fac,apelez la un avocat?Trebuie sa mai astept?
Va multumesc
Va puteti interesa singura de stadiul dosarului, puteti propune probe, formula cereri, aveti de asemenea dreptul sa angajati un avocat care sa va apere interesele.
In calitate de parte civila(persoana vatamata) aveti drepturile prevazute in art.81 NCPP,inclusiv dreptul da a va angaja un avocat.