avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii facultative Pilon 3
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii facultative Pilon 3

V-as ruga sa-mi spuneti ce dari voi plati la Stat daca imi cer virarea in cont a sumei de aprox. 17500 lei, suma ce reprezinta cotizatia lunara timp de 10 ani la Pensie facultativa Pilon 3.
Va multumesc foarte mult

Alte discuții în legătură

Impozitele în cazul unei pensii de la pilonul iii II_Maria II_Maria Bună ziua, Privind impozitele în cazul unui pensionar cu pensie de 1000lei, care știu că nu se impozitează. Urmează să primesc aprox. 10000 de la ... (vezi toată discuția)
Am plecat la muncă în uk dar aș dori să plătesc în continuare contribuția pentru pensia de stat și pilonul ii. cum trebuie să procedez? dani02bella dani02bella Bună seara, la sfârșitul lui 2017 am ajuns la concluzia ca nu pot sa îmi rezolv multele proboeme avute, chiar dacă salariul era cu mult peste medie și ... (vezi toată discuția)
Pensie privata pilon 3 coralya50 coralya50 Buna ziua, M-am pensionat pentru limita de varsta in decembrie 2015. Mentionez ca am beneficiat de grupa de munca si m-am pensionat mai devreme cu 1 an si 7 ... (vezi toată discuția)