avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1350 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Comert online cu hand made
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Comert online cu hand made

Buna ziua,
O societate ( microintreprindere, impozit 3%, fara angajati) neplatitoare de TVA, infiintata in decembrie 2016, o sa desfasoare comert on line prin intermediul site-ului propriu cu produse hande made.(productie proprie).
Firma nu a avut activitate in anul 2016 deoarece a fost infiintata in 22 decembrie.

Se depune bilant pentru anul 2016 ?
Ce declaratii mai trebuiesc depuse pentru o astfel de firma ?
O monografie contabila cu titlu de exemplu ?
Multumesc frumos
Ultima modificare: Marți, 17 Ianuarie 2017
simonaluana, utilizator

Alte discuții în legătură

Magazin on-line haine second-hand florinat florinat Buna ziua, As dori sa stiu, pentru un magazin on-line avand ca obiect comertul cu haine second-hand sau haine care mi-au apartinut sau unele creatii proprii, ... (vezi toată discuția)
Magazin online cu vanzare ue si non ue mihaelabordei mihaelabordei Buna ziua, Avem o firma nou infiintata ce va vinde produse in mediul on line.Firma este neplatitoare de TVA si este inregistrata in registrul operatorilor ... (vezi toată discuția)
Tva si inregistrare in roi florarie on-line carunturamona carunturamona Buna ziua, Tocmai am infiintat un SRL-D care se va ocupa cu comertul on-line (florarie). Ma puteti ajuta cu informatii privind contabilitatea, fiscalitatea ... (vezi toată discuția)