Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Comert online cu hand made
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Comert online cu hand made

Buna ziua,
O societate ( microintreprindere, impozit 3%, fara angajati) neplatitoare de TVA, infiintata in decembrie 2016, o sa desfasoare comert on line prin intermediul site-ului propriu cu produse hande made.(productie proprie).
Firma nu a avut activitate in anul 2016 deoarece a fost infiintata in 22 decembrie.

Se depune bilant pentru anul 2016 ?
Ce declaratii mai trebuiesc depuse pentru o astfel de firma ?
O monografie contabila cu titlu de exemplu ?
Multumesc frumos
simonaluana, utilizator