Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Pensie
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Pensie

Daca sunt pensionara de drept in romania, lucrez de 7 ani in Italia si am 61 ani pot cere pensie in Italia? Nu as vrea sa pierd pensia din Romania? Cum ar trebui sa procedez? Multumesc!
Gasiti aici informatii despre cum puteti obtine pensie comunitara. www.avocatnet.ro/content/art...
In cazul dvs. este vorba de o suplimentare a pensiei pe care o detineti. Se adauga anii lucrati suplimentar in Italia.