avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie chiosc de ziare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie chiosc de ziare

Buna ziua,
Am inchiriat acum cateva zile, un chiosc de ziare de la Grupul Editorilor si Difuzorilor de Presa (Acces Press) .
Chioscul a fost amenajat si reconditionat iar acum vindem doar ziare si cafea .
Deoarece vanzarea ziarelor nu ne poate asigura un venit decent pt ca mai toata lumea se afla in online , am pus un espressor de cafea si in acest moment vindem in mare parte cafea la pahare de carton si mai putin ziare.
INTREBAREA MEA este :
Exista vreo lege care specifica faptul ca un chiosc de ziare trebuie sa vanda preponderent ziare ?

Pun aceasta intrebare deoarece vreau sa am o baza legala prin care ma pot justifica in cazul unui control

P.S :primaria de sector si DSP-ul ne-au dat autorizatiile de care aveam nevoie.


Multumesc !

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru activitate coffee to go/coffee shop roxana82m roxana82m Buna ziua, Am inchiriat si amenajat un spatiu pentru desfasurarea activitatii unui coffee to go, mai exact voi prepara diverse sortimente de cafea la ... (vezi toată discuția)
Avocatnet 2011: intre precar, penibil si ,,tabloidizare" Radu Gabrian Radu Gabrian Realitatea cotidiana este din ce in ce mai mult \"mascata\" , in presa noastra , de \"stiri\" sau de simple \"informatii\" care prezinta cu lux de amanunte ... (vezi toată discuția)
Acord verbal incalcat Utilizator5578 Utilizator5578 Sunt student la Drept, anul I, la UAIC, am incercat sa-mi gasesc gazda in Iasi. Dupa ce am vorbit cu mai multe persoane care au dat anunturi in ziar sau pe ... (vezi toată discuția)