Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ajutor judiciar gratuit
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ajutor judiciar gratuit

V-as ruga frumossa ma ajutati , daca in OUG 51/2008 se poate invoca alin 3 din art 8, respectiv daca se poate acorda aj judiciar in intregime pt tx judiciara pt alte situatii speciale , adica venitul este fff mic , cca 350 lei lunar depasind putin limita de 300 lei
De asemenea , ref art 9 - ce obligatii sunt eligibile ? caci vad ca cele obisnuite ca utilitati , hrana , credite banca , curent , telefon , medicamente nu sunt admise
Ce inseamna obligatii periodice ?
Inaintati cererea, avand in vedere venitul . Atasati si dovada cheltuielilor obisnuite (rate credit, utilitati, etc ) pentru ca sunt judecatori care tin cont de ele