avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cod Fiscal 1950
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cod Fiscal 1950

Buna ziua,
Stie cineva care ar fi cel mai vechi Cod Fiscal in Romania ?
Ma intereseaza conditiile in care o persoana putea sa inscrie o suprafata de teren la rolul fiscal,in perioada 1945 - 1950.
Ce acte trebuia sa detina la vremea aceea,ca Primaria sa-i inscrie terenul in registrul agricol.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Obtinere acte de proprietate pentru un imobil construit in 1950 impreuna cu sotia pe un teren dat de tatal acesteia,pe care la cumparat cu act de mana in 1947 vs99teo vs99teo Buna ziua, Vreau sa obtin acte de proprietate pe un imobil construit in 1950 pe un teren donat de socrul meu la casatoria cu fiica acestuia.Donatia s-a facut ... (vezi toată discuția)
Acte casa construita fara autorizatie - cum dovedesc proprietatea? AlecuDragos AlecuDragos Buna ziua! Detin un teren in Bucuresti sector 3 zona ''23 August'' cumparat in urma cu 28 ani. L-am cumparat cu CHITANTA DE MANA la vremea aceea, am ... (vezi toată discuția)
Consultare registru agricol popc popc Buna ziua, De catva timp ma chinui sa intabulez un teren, dar am intampinat urmatoarea problema. Cu terenul in cauza a fost improprietarit bunicul meu in ... (vezi toată discuția)