Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... contestare contraventie rovignieta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

contestare contraventie rovignieta

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati sa contest contraventia de rovignieta si executarea silita (inca neaplicata), pentru un proces verbal emis in 16 aug 2011 care nu mi-a fost transmis niciodata, pentru care s-a dat o sentinta in favoarea executorului in data de 26 mai 2014 si care mi-a parvenit azi 20 ian 2017! Din ce am citit inteleg ca este o procedura standard dar, pentru ca nu stiu carei instante sa ma adresez si ce documente trebuie sa anexez, va rog sa ma ajutati.
Multumesc,
Alexandru G
Buna ziua,
Formulati o contestatie la executare pe care o depuneti la Judecatoria in raza careia domiciliati. Aratati acolo faptul ca nu v-a fost niciodatra comunicat procesul verbal de contraventie si ati fost astfel privat de dreptul de a contesta acel document, asa cum prevede legea.
Multumesc pentru raspuns. Am un termen limita de la data primirii?