Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Notificare banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Notificare banca

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema.
In 2013 fiica mea a facut un imprumut la BRD iar eu am fost co imprumutant.Pentru faptul ca fiica mea a ramas fara servici si implicit a ramas in urma cu ratele . in anul 2015 a semnat un act aditional pentru reesalonare datorie insa eu nu am mai semnat de data asta ca ,co imprumutant , reprezentantul bancii comunicandu-mi ca nu mai sunt co imprutant la contractul fiicei mele.
In acest moment fiica mea a ramas iar in urma cu ratele eu fiind notificata ca ,co imprumutant ca voi fi executata silit.
Va rog sa-mi spuneti daca este legal sa fiu eu executata silit in situatia in care nu am luat la cunostinta si nu am semnat nici un act aditional .
Cu multumiri
Cerasela Anghelescu
Actul aditional a fost ptr reesalonarea ratelor dar au ramas valabile celelslte clauze contractuale.
In concluzie, da, este legal sa fiti executata silit.