Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale desfacerea contractului de munca
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

desfacerea contractului de munca

ma intreb de ce firmele particulare pot sa faca ce vor cu angajati lor,eu lucrez la o firma in arad dar care are sediul la timisoara in urma unui examen pe care l-am dat am obtinut un alt loc de munca de medic rezident , am facut o cerere de desfacere a contractului de munca cu acordul ambelor parti prin fax , a spus directorul firmei ca este ok nu e nici o problema dupa cateva zile a spus ca trebuie sa stau in preaviz eu i-am spus ca de ce ca nu am cerut demisia a spus ca asa e legea si ca dureaza pana se proceseaza cartea de munca ,eu cred ca nu are platite la zii cotizatile catre stat ,as dori un sfat. Va multumesc
nico_ar, utilizator