Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decia de incetare C.m.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decia de incetare C.m.

daca eu suntin preaviz si ultima mea zii de preaviz este 20.01 mie trebuie sa mi se dea decizia de incetare a cmi pe 20.nu?dar in cazul in care nu mi se da numai pe 21 iar eu trebuie sa mai stau o zii la sediul firmei,am dreptul sa dorm pe banii firmei la hotel deoarece eu sunt din arad iar firma are sediul la bucuresti?si pot sa mai iau bani pe o zii de munca?si inca o intrebare data de 20 daca eu merg sa predau echipamentul de lucru la firma se considera zii de concediu sau de munca?
Ultima zi de preaviz este zi platita, predarea o puteti face in aceasta ultima zi.
Petru ziua de 21 nu va decnteaza firma nimic pentru ca nu mai sunteti angajat.
Data de incetare v-a fost facuta cunoascuta in notificarea de preaviz, iar decizia de incetare vapoate fi comunicata personal pana in ultima zi depreaviz, sau dupa aceea prin posta cu confirmare de primire.