Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

In anul 2007 am facut un credit si nu l-am putut achita. In anul 2016 am primit de la un executor o poprire la munca.Si ulterior acte acasa precym ca in anul 2014 sa judecat in instanta executarea??Prescriptia este valabila in aceasta situatie???Ma pot adresa unei instante pentru anularea executarii??
Puteti formula contestatie la executare in termen de 15 zile de cand ati luat la cunostinta de inceperea executarii.Invocati in principal exceptia prescriptiei dreptului de a cere executarea silita a debitului.