Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am nevoie de un raspuns !
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am nevoie de un raspuns !

Buna seara,

Sunt in cautarea unui loc de munca si am primit pe mail (dupa ce am trimis CV) o notificare precum ca am fost selectata pentru interviu si mi s-a solicitat o copie de pe buletin, de pe ultimul act de studii si plata unui cazier.

Este in regula sa mi se ceara dinainte date confidentiale gen cele de pe buletin ? sunt cam reticenta in aceasta privinta.

Am intrebat ulterior care ar fi responsabilitatile principale de lucru si care ar fi locatia punctului de lucru (e in curs de deschidere), insa mi s-a spus ca aceste informatii le voi primi de la persoana cu care voi sustine interviul.

Cine stie, va rog sa ma ajute cu un raspuns. Va multumesc !
Ioana-M, utilizator
Cazuerul nu se mai plateste de la 1 februarie. Actele le prezentati la interviu, doar le-ati mentionat in cv. Cautati informatii despre firma pe net.
Am cautat mai bine și se pare ca era o teapa la mijloc.

Mulțumesc pentru răspuns!
Daca era o teapa depuneti o sesizare la politie. E bine sa luati atitudine impotriva faptelor de acest gen.