Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intoarcerea la actualul loc de munca dupa concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intoarcerea la actualul loc de munca dupa concediu crestere copil

Buna ziua! As vrea sa va intreb daca sunt obligata sa ma intorc la actualul loc de munca dupa ce expira cei 2 ani de concediu pentru creasterea copilului, sau imi pot cauta in alta parte. As vrea sa imi caut altceva, dar nu stiu care este procedura. Va multumesc
Persoana aflata in CC are dreptul si nu obligatia sa revina la ultimul loc de munca avut inaninte de a intra in CCC.

Asadar, la revenirea din CCC puteti solicita incetarea c.i.m. prin demisie sau cu acordul partilor, intrucat nu exista nicio obligativitate din partea dvs sa va reintoarceti lavechiulloc de munca.