avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT INTRE SRL SI PERSOANA FIZICA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT INTRE SRL SI PERSOANA FIZICA

AS DORI SA STIU DACA O PERSOANA CU SPECIALIZARE IN IRU (INSPECTOR RESURSE UMANE) POATE INCHEIA UN CONTRACT DE COLABORARE CU O FIRMA.
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:43, 26 Ianuarie 2017
Ce fel de contract aveti in minte - contract individual de munca sau un contract de colaborare (in acest ultim caz ar trebui sa aveti o forma de inregitrare - PFA, II, SRL etc.)
Contractele de colaborare pot fi incheiate numai pentru activiati cu caracter ocazional.

Prin urmare, pentru ce doriti dvs nu cred ca este posibila incheierea unui astfel de contract.
freeelis a scris:

Contractele de colaborare pot fi incheiate numai pentru activiati cu caracter ocazional.

Prin urmare, pentru ce doriti dvs nu cred ca este posibila incheierea unui astfel de contract.


Ce intelegeti prin "contract de colaborare"?
Contractele de colaborare sau contractele de prestari servicii ori conventiile civile, altfel spus in sensul dorit de initiatorul acestui topic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conventia civila depeta depeta Buna ziua! Va trebui sa plec in concediu de studii timpt de 4 / 6 luni si trebuie sa aduc inlocuitor pe locul meu. Am inteles de la biroul de resurse umane ... (vezi toată discuția)
Administrator sau manager? gabi_6y gabi_6y va rog sa-mi raspundeti daca un asociat unic al unei societati poate fi managerul acesteia, daca poate realiza activitatile din domeniul de activitate , cum as ... (vezi toată discuția)
Contracte criog criog salutare, as avea o intrebare, asa la miez de noapte: se mai fac contracte de colaborare intre angajator si viitorul angajat? viitorul angajat este un ... (vezi toată discuția)