Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT INTRE SRL SI PERSOANA FIZICA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT INTRE SRL SI PERSOANA FIZICA

AS DORI SA STIU DACA O PERSOANA CU SPECIALIZARE IN IRU (INSPECTOR RESURSE UMANE) POATE INCHEIA UN CONTRACT DE COLABORARE CU O FIRMA.
MULTUMESC!
Ce fel de contract aveti in minte - contract individual de munca sau un contract de colaborare (in acest ultim caz ar trebui sa aveti o forma de inregitrare - PFA, II, SRL etc.)
Contractele de colaborare pot fi incheiate numai pentru activiati cu caracter ocazional.

Prin urmare, pentru ce doriti dvs nu cred ca este posibila incheierea unui astfel de contract.
freeelis a scris:

Contractele de colaborare pot fi incheiate numai pentru activiati cu caracter ocazional.

Prin urmare, pentru ce doriti dvs nu cred ca este posibila incheierea unui astfel de contract.

Ce intelegeti prin "contract de colaborare"?
Contractele de colaborare sau contractele de prestari servicii ori conventiile civile, altfel spus in sensul dorit de initiatorul acestui topic.