avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea radio tv
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

radio tv

Intr-un loc nou construit,cu consum zero curent,am 3mil de plata radio tv...dupa 1 febr. tot o sa mai am pe factura suma? cum fac sa nu platesc,e aberant,se prescrie,ceva?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 11:09, 28 Ianuarie 2017
Cand ati facut contractul trebuia sa dati o declaratie ca nu aveti receptor radio tv la locatia respectiva.
Suma va ramane pe factura pana o veti achita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa radio tv dragos_m_olteanu dragos_m_olteanu Buna ziua, Cum pot proceda sa nu mai platesc Taxa radio-tv pentru posturile publice ? Consider aceasta taxa aberanta in conditiile in care sunt abonat la unul ... (vezi toată discuția)
Taxa radio este obligatorie pt apartamentele la care nu locuieste nimeni? Marius Nou Marius Nou Buna ziua! Detin un apartament la care nu mai locuiesc de mai mulţi ani si am instiintat furnizorul de energie electrica de acest lucru pentru a fi scutiti ... (vezi toată discuția)
Eliminarea taxei radio din factura emisa de enel managerul managerul Buna seara. Fiecare proprietar de locuinta are si un contract cu un furnizor de energie electrica. Eu platesc la Enel, consumul casnic de energie electrica. Am ... (vezi toată discuția)