avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa de mediu

am 2 auto pt care am platit taxa de mediu,si as dori sa stiu cum pot recupera acesti bani..Mai exact una am cumparat-o din Romania si am toate actele ca a fost platita taxa de mediu in ianuarie 2014 si cealalta am platit eu in 2016 fiind adusa de mine in tara
Cel mai recent răspuns: lauriancului , utilizator 20:58, 28 Ianuarie 2017
Doar prin actiune in instanta aveti sanse la recuperarea taxelor achitate.
ce inseamna asta ca si costuri?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de mediu Ovidiu1991 Ovidiu1991 Buna Seara.Am si eu o dacie 1310 din 1986 mostenita.Pentru a o inmatricula sau a o vinde altei persoane trebuie sa platesc taxa de mediu.Daca a trecut termenul ... (vezi toată discuția)
Taxa auto, recuperare ciprianul ciprianul buna ziua! Cum se procedeaza cu recuperarea taxei auto? cum se actioneaza in instanta? (vezi toată discuția)
Taxa auto recuperata zexu zexu Buna ziua! Am achizitionat in anul 2008 o masina cu motor de 2497 cmc de la un baiat care a adus-o din Germania. Mentionez ca masina era gata inmatriculata, eu ... (vezi toată discuția)