Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Recuperare suma bani investită in acoperis
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Recuperare suma bani investită in acoperis

Locuiesc într-un apartament al unui bloc cu sarpanta din construcţie la ultimul nivel. Împreună cu vecinii de etaj am hotărât să reparam acoperișul practic sa înlocuim rigla cu tabla.O parte din locatari, de la etajele inferioare, nu vor sa contribuie la această investiţie deşi este bun comun si trebuie întreținut ,mai pe scurt cum si dacă pot recupera sumele datorate
Aveti facturi pe Asociatie pentru materialele cumparate si utilizate ?
Buna dimineata,
Trebuie sau trebuia sa vorbiti inainte cu presedintele asociatiei, sa se faca o Adunare Generala si sa se aprobe in acea sedinta. Da, este parte comuna si trebuie sa contribuie toti locatarii.
Nu am făcut nimic deocamdată, mă informez, suma de bani o pot recupera in instanţă?
Adica n-ati facut lucrarea?
Nu nu am făcut nimic am întrebat cine ar fi deacord suma nu e chiar de negijat