Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Am vazut pe portal just urmatoarea: nr....../2016
Data inregistrarii 12.10.2016
Data ultimei modificari: 23.12.2016
Sectie: Secţia Civilă - Încuviinţare executare silită
Materie: Civil
Obiect: încuviinţare executare silită CONTRACT NR. ........04,09,2006
Stadiu procesual: Ora estimata: 10:30
Complet: C COM .Exec
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea formulată de BEJ ..... privind dosarul de executare nr. ...... Încuviinţează executarea silită a titlului executoriu reprezentat de contractul de credit nr. ....... din data de 04.09.2006 încheiat de BRD FINANCE IFN SA cesionat către SECAPITAL SARL şi debitor ...... Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 14.10.2016.
Document: Încheiere - de executare silită. ....../2016 14.10.2016. De ce nu am primit pana acum nimic acasa?
Ce reprezinta acel document: incheiere de executare silita? Specific ca nu am primit nimic pana acum din 2006. Poate ma lamureste cineva
Hotararea instantei prin care s-a incuviintat executarea silita impotriva debitorului se numeste incheiere.

Debitorul va primi de la executor acasa o somatie si incheierea instantei, dupa care se va trece la executarea silita.
Ana-Maria Pînzaru, Avocat
Trebuie sa fac eu ceva daca sa prescris acel credit? sau trebuie sa astept?
Trebuie sa faceti contestatie la executare daca mai sunteti in termenul legal, altfel veti fi executat silit.

Va recomand sa apelati la un specialist sa analizeze actele si sa va spuna sansele de reusita a demersului in instanta, in concret daca s-a precris sau nu datoria dvs.
Pot sa ma execute la un credit care este prescris? Creditul este din 2006 si nu mai este nimic platit de atunci...