Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Cum poate tatal meu sa intre la pensie daca ii mai trebuie un an de vechime in munca si nu are inca ani impliniti sa iasa ....
Pe caz de boala?sau poate sa plateasca anul acela de vechime?
Unde trebuie sa ma informez
Multumesc
Pensie de invaliditate daca va fi incadrat intr-un grad de invaliditate de catre medicul expert al Casei locale.
Se poate cumpara vechime in munca in baza legii 186/2016.
Luati legatura cu Casa locala de care apartineti.