Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acord vecini pereti invecinati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acord vecini pereti invecinati

Buna ziua,

Vreau sa infiintez un SRL in domeniul IT, cu sediul social intr-un apartament proprietate personala.

Apartamentul este situat intr-o casa veche, cu o curte comuna cu alte 5 apartamente.
Apartamentul are 4 pereti laterali exteriori, dintre care 3 nu se invecineaza cu nici o alta proprietate. Al patrulea este "invecinat" cu o scara comuna.

La acelasi palier mai exista un apartament- care nu are nici un perete comun cu apartamentul unde vreau sa stabilesc sediul social.

Planul etajului este apartamentul meu- casa scarii comune- un alt apartament.

Exista un alt apartament sub apartamentul meu.

In aceste conditii, este nevoie de acordul vreunui vecin pentru a infiinta un SRL?

Multumesc anticipat
Buna ziua,

Este nevoie de acordul vecinului de sub apartamentul dvs.
Multumesc pentru raspunsul prompt