Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dosar profesional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dosar profesional

Hotărârea nr. 877/2016 Art. 3.

(1) Registrul privat şi registrul public se întocmesc în formă electronică.
Este revisalul?!

Da registrul privat este pentru domeniul privat iar registrul public vizeaza doar functionarii publici
1. Pentru sectorul privat avem : registrul privat - REVISAL
În registrul privat se înregistrează persoanele angajate prin încheierea unui contract individual de muncă potrivit prevederilor Legii nr. 53/2003- Codul muncii, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.

2. Pentru sectorul bugetar exista : Formularul M500 = formular aferent procedurii de transmitere a datelor în registrul public conform Ordinului MMFPSPV nr. 2263/2016

3. În registrul public se înregistrează persoanele plătite din fonduri publice, care exercită o funcţie în baza unui contract individual de muncă, a unui act administrativ de numire ori a unui alt fel de act emis în condiţiile legii.

Cornel Vasile, Consilier juridic
Suntem sector bugetar...noi operam si Revisalul.....am transmis si M500. :(
mai sunt si dec.112...
In Revisal se inregistreaza cu noua versiune,contractele de administrare( contractele managerilor)?
Multumesc!
Sectorul privat - depune REVISAL = registru privat

Sectorul public - depune M500 = registru public

In Revisal se inregistreaza numai contractele individuale de munca.