Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen transmitere revisal

Buna ziua.
O decizie de incetare a suspendarii contractului individual de munca pentru cresterea copilului poate fi transmisa la revisal in termen de 20 zile de la emiterea acesteia?
Multumesc.
HG 500/2011
art.4
(1) Transmiterea registrului privat către inspectoratul teritorial de muncă, cu elementele prevăzute la art. 3 alin. (2), se face după cum urmează:
.....
b) elementele prevăzute la art. 3 alin. (2) lit. m) se transmit în termen de maximum 20 de zile lucrătoare de la data suspendării/data încetării suspendării;
....

In speta, decizia de incetare a suspendarii c.i.m. se transmite in revislalin termen de maxim 20 de zile lucratoare de la data revenirii din CCC.
Va multumesc,