Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Solutie Instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Solutie Instanta

Buna seara!Ce sa inteleg?Doar atat trebuie sa platesc?Am fost chemat in judecata pentr-u o dauna provocata de cainele meu masinii reclamantului de circa 3000 ron.Sau dupa solutie in hotarare o sa spuna mai multe?

Ora estimata: 09:00
Complet: CIV A 03
Tip solutie: Nefondat
Solutia pe scurt: Decizia nr. 199 din 2.02.2017. Respinge apelul ca nefondat. Obligă apelantul să achite intimatului reclamant suma de 500 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată.Definitivă.Pronunţată în şedinţă publică, azi, 2.02.2017.
Document: Hotarâre 199/2017 02.02.2017
ChirculescuIon-Mugurel, utilizator
Nu, trebuie să plătiți reclamantului 3000 lei (la fond) și 500 lei, cheltuieli de judecată (în apel), Total: 3500 lei.
am inteles,multumesc!alta intrebare....cum platesc?nu am bani.suma este mare,as vrea sa-i dau cumva in rate.ce urmeaza si cum sa mai procedez?
Ar trebui să-l contactați și să stabiliți o modalitate de plată în mod eșalonat, În acest fel veți evita și plata cheltuielilor de judecată.