Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ucidere din culpa ...gratiere?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ucidere din culpa ...gratiere?

Uciderea din culpa beneficiaza de gratiere? Condamnare de 8 ani si 2 luni din care aproape 2 ani executati.
Pedepasa maximă este de 5 ani pentru ca un condamant să beneficieze de grațiere. Infracțiunile de omor, ucidere, fie și din culpă, nu figurează în ordonanță.
Va multumesc!
Dar o pedeaspa de 2 ani cu suspendare ucidere din culpa?
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
Au fost mai multe victime, 6 victime plus vatamare corporala si substituire de alimente... 6 ani pt ucidere din culpa plus sporul celorlalte infractiuni... 8 ani si 2 luni.