Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... scoala soferi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

scoala soferi

Salut! Am o intrebare si anume daca am inceput scoala de soferi cat c am promovat examinarea teoretica si urmeaza cea practica dar intretimp mi s-a suspendat permisul pe o luna de zile dar am dovada de circulatie valabila pana dupa sustinerea examinarii practice.Oare am voie sa sustin examinarea practica in aceste conditii?
Este o situatie rar intalnita si nu am gasit nimic sa ma lamureasca iar parerile sunt impartite si urmeaza sa intreb si la politie.Daca aflu eu mai repede voi posta ce mi se va comunica de la politie.
Revin cu informatii noi. Am discutat cu politistul de la politie cu care voi sustine examinarea practica si acesta imi zice ca pana acum nu demult se putea sustine examenul auto si cu dovada insa acum nu mai au voie. S-a schimbat ceva intretimp cu noul cod rutier?
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*)
privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere
(actualizat la data de 31 decembrie 2015*)

[ link extern ]