Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... timbru de mediu
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

timbru de mediu

Dacă sa scos timbrul de mediu cum se mai poate recupera taxa
OUG 9/2013 care prevedea procedura de recuperare a banilor plătiţi pe taxele auto până în 2013 a fost abrogată odată cu intrarea in vigoare a Legii 1/2017 care prevede eliminarea timbrului de mediu.
În prezent, în lipsa unei legi care să stabilească o procedură pentru recuperarea banilor, persoanele care au plătit taxa auto în perioada ianuarie 2007- decembrie 2013 nu îşi mai pot recupera banii decât prin instanță.