avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... timbru de mediu
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

timbru de mediu

Dacă sa scos timbrul de mediu cum se mai poate recupera taxa
Cel mai recent răspuns: Rodica Simu , Avocat 12:37, 4 Februarie 2017
OUG 9/2013 care prevedea procedura de recuperare a banilor plătiţi pe taxele auto până în 2013 a fost abrogată odată cu intrarea in vigoare a Legii 1/2017 care prevede eliminarea timbrului de mediu.
În prezent, în lipsa unei legi care să stabilească o procedură pentru recuperarea banilor, persoanele care au plătit taxa auto în perioada ianuarie 2007- decembrie 2013 nu îşi mai pot recupera banii decât prin instanță.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto (9/2012) platita dupa 01.01.2013 - cerere respinsa AlinMiclea AlinMiclea Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta in situatia urmatoare: Am depus la tribunal in iulie 2013 un dosar \\"standard\\" pentru recuperarea taxei auto ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa auto SzAlex SzAlex La data de 11 ianuarie 2013 am achitat taxa auto;in anul 2014 am pierdut procesul la Curtea de Apel. In anul 2016, pe cale administrativa am primit de la ANAF ... (vezi toată discuția)
Inmatricularea autovehiculului fara plata taxei auto decunicoletaaurelia decunicoletaaurelia Buna ziua, Am si eu o intrebare si multumesc anticipat pentru raspunsuri: In luna ian. 2013 am achizitionat un autovehicul volkswagen jetta 1,9, an fabricatie ... (vezi toată discuția)