Forum Discuţii juridice Executare silită Blocare cont
Discuție deschisă în Executare silită

Blocare cont

Buna ziua as vrea sa aflu daca se poate bloca contul unei societati din cauza propririi aupra salariului unui angajat.Propririea se face pentru o datorie de de o vechime de 12 ani ,care deja ar trebui sa fie prescrisa.Cu stima Kiss
Societatea ta este raspunzatoare numai daca nu popreste sumele datorate de debitor si nu le transmite executorului, societatea are calitatea de tert poprit si trebuie sa se conformeze cererii executorului.
Poprirea pe contul angajatorului se face in urma unei validari a popririi admise de catre instanta. Verificati daca ati avut vreo validare de poprire pe rolul instantelor de judecata