avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... tardivitatea apelului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

tardivitatea apelului

Daca apelul a fost depus in afara celor 30 de zile se declara tardiv apelul si am castigat
Cel mai recent răspuns: carmen petrache , utilizator 09:43, 5 Februarie 2017
Da, daca apelul a fost depus dupa 50 de zile de la comunicare castigati pe tardivitate.
Daca a fost depus dupa 2 zile libere dupa cele 30 de zile obligatorii se poate accepta apelul
In ce art.scrie de 50 de zile
V-am dat exemplu cu 50 zile.

La 2 zile trebuie calculat de avocat.
A primit apelul pe 4.11.2016 si a depus apelul pe 7.12.2016 stampila postei

Alte discuții în legătură

Mai are rost sa fac apel? cosmon2004 cosmon2004 Este vorba despre un credit din 2006 cu scadenta in 2009,ultima rata platita in 2011. Tip solutie: Respinge cererea Solutia pe scurt: Admite excepţia ... (vezi toată discuția)
Cand incepe "sa curga termenul" ? arhontele arhontele O sentinta cu drept de recurs in 10 zile a \"ajuns\" la angajator \"pe data de 11 noiembrie\",data ce \"cade\" intr-o zi de vineri.Care este prima zi de la ... (vezi toată discuția)
Instanta cu solutie eronata administratorulgeorge administratorulgeorge Buna ziua, Am primit de la instanta \\"cu apel in 30 zile de la comunicare\\" am depus in termenul 30 zile apelul si la sedinta a recalificat apelul ca recurs ... (vezi toată discuția)