Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... tardivitatea apelului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

tardivitatea apelului

Daca apelul a fost depus in afara celor 30 de zile se declara tardiv apelul si am castigat
Da, daca apelul a fost depus dupa 50 de zile de la comunicare castigati pe tardivitate.
Daca a fost depus dupa 2 zile libere dupa cele 30 de zile obligatorii se poate accepta apelul
In ce art.scrie de 50 de zile
V-am dat exemplu cu 50 zile.

La 2 zile trebuie calculat de avocat.
A primit apelul pe 4.11.2016 si a depus apelul pe 7.12.2016 stampila postei