Forum Discuţii juridice Executare silită Contract de inchiriere
Discuție deschisă în Executare silită

Contract de inchiriere

Buna ziua, Am o problema in lociunta in care stau de 20 ani. Am primit de la locul de munca acum 20 de ani cu contract de inchirie. Acum sase ani Statiunea pomicola unde am lucrat si de unde am primit spatiul a fost comasata de Universitate, unde sunt angajat si in acest moment. Insa contractul de inchirie nu a mai fost prelungit de ei, desi am platit chirie dupa vechiul contract pana in august 2016. Am toate utilitatile platite la zi, am facut multe inbunitatiri pe case, si acum pe 2 februraie am primit o instiintare ca in termen de 30 zile trebuie sa eliberez casa. Ce am de facut, am ceva sanse in judecata sau nu? Prcizez ca locuinta nu este intabulata pe numele Universitatii, ei au drept doar de administrare. Multumesc mult pentru raspuns.
Din pacate in calitate de administrator va pot notifica ca in termen de 30 zile se reziliaza contractul, asta daca nu este prevazut un alt termen de reziliere in contractul de chirie.