Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Dacă soția vrea să meargă la serviciu eu mai beneficiez de stimulentul de inserție?Multumesc
Sotia se afla in CCC?
Nu nu.
Doar eu am beneficiat de stimulent de la 8 luni că atunci am aflat.
Daca sotia intra in CCC, dvs nu mai beneficiati de stimulentul de insertie.
Nu e vorba de ccc ci vrea sa se angajeze căci până acum nu lucra.