avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Dacă soția vrea să meargă la serviciu eu mai beneficiez de stimulentul de inserție?Multumesc
Cel mai recent răspuns: baltamircea , utilizator 18:08, 6 Februarie 2017
Sotia se afla in CCC?
Nu nu.
Doar eu am beneficiat de stimulent de la 8 luni că atunci am aflat.
Daca sotia intra in CCC, dvs nu mai beneficiati de stimulentul de insertie.
Nu e vorba de ccc ci vrea sa se angajeze căci până acum nu lucra.

Alte discuții în legătură

Renunțare la concediul de creștere a copilului înainte de termen: poate intra în ccc celălat părinte? se primește stimulent de inserție în acest caz? ovit ovit Bună ziua! Dacă până în prezent beneficiez de concediu de creștere copil în calitatea de tată și sot...pot sa renunt la dreptul meu si sa revin la ... (vezi toată discuția)
Somaj sau concediu crestere copil danapauss danapauss am o fetita cu handicap grad 1,sunt asistent personal,am nascut in septembrie un baietel si am optat sa raman angajata si sa primesc stimulentul de ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie ioanagliga ioanagliga Buna ziua Am si eu o intrebarea referitoare la primirea stimulentului de insertie. Sotul meu lucreaza si poate beneficia de primirea stimulentului de ... (vezi toată discuția)