avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia alimentara

Sunt casatorita dar ne-am despartit cat m-ar costa sa il dau pe sotul ptr pensie alimentara? Si ce hartii imi trebuie?
Cel mai recent răspuns: Christhina , utilizator 20:12, 6 Februarie 2017
Consturile depind de avocatul la care apelati. Va sunt necesare certificatul de nastere al copilului/copiilor, certificatul de casatorie si sa cunoasteti, sa indicati locul de munca al sotului. Institutia/firma la care lucreaza urmeaza a fi chemata in calitate de tert poprit.
Dar dc nu imi permit un avocat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort ivanov teodora ivanov teodora As avea o mare rugaminte daca imi poate spune cineva pentru a inainta divort cand unul din parteneri nu este deacord imi trebuie neaparat avocat atunci cand ... (vezi toată discuția)
Acte pentru divort oldmirei oldmirei Buna seara, Ce trebuie facut pentru a intenta divort? Sotii nu au nimic in comun decat un copil care este in grija mamei si i se plateste pensie alimentara ... (vezi toată discuția)
Cine trebuie sa plateasca pensia de intretinere cand este somat angajatorul? AlexStoica AlexStoica Situatia sta astfel: hotarare judecatoreasca prin care este stabilita pensia alimentara. Pentru ca exista si un debit de recuperat, s-a apelat la serviciile ... (vezi toată discuția)