Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia alimentara

Sunt casatorita dar ne-am despartit cat m-ar costa sa il dau pe sotul ptr pensie alimentara? Si ce hartii imi trebuie?
Consturile depind de avocatul la care apelati. Va sunt necesare certificatul de nastere al copilului/copiilor, certificatul de casatorie si sa cunoasteti, sa indicati locul de munca al sotului. Institutia/firma la care lucreaza urmeaza a fi chemata in calitate de tert poprit.
Dar dc nu imi permit un avocat?