Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Completare D300
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Completare D300

Societatea noastra a optat pentru deducerea a 50% din cheltuielile auto.
La completarea D300 la randul 22 si 27 se trec toate facturile de achizitii cu valoarea totala a TVA, iar la randul 28 se trece doar valoarea TVA efectiv dedusa?
Da, dar acele rd sunt alte D300 iesit din uz, pt ian 2017 este alt model de D300 (regim special agricultori, TVA 19%).