avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ma poate ajuta cineva?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ma poate ajuta cineva?

Am permisul suspendat 90 zile,pentru depasirea vitezei;exista vreo posibilitate sa-mi recuperez permisul, mai repede,deoarece risc sa raman fara slujba.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 22:19, 11 Februarie 2017
Buna ziua,
Daca in PV, nu este specificata adresa exacta,unde s-a produs evenimentul ci doar localitatea aceasta poate fi o scapare pentru contestatie?
Va multumesc,
Nu este motiv ptr contestare atata timp cat cpnf oug 195 viteza maxima legala in localitate este de 50 km/h.
Daca PV ,nu contine numele complect(nume si prenume intreg) al agentului constatator si locul de munca clar,ci doar Serviciul Rutier,nu numele orasului,acestea pot fi contestate in instanta?
Multumesc
Cum adica nu contine numele si prenumele intreg al agentului?
Pe agent in cheama Popescu Marian si in pv scrie Popescu Maria?

Ca sa va lamuriti in ce conditii poate fi anulat un pv cititi aici
www.avocatnet.ro/content/art...

In PV scrie Pop Cristian si numele exact este Pop Cristian Vasile, iar locul de munca biroul poliției rutiere BM ,iar în acte apare doar atât Serviciul Rutier fara alte complectari

Alte discuții în legătură

Suspendare permis 120zile zaneht zaneht am fost surprins de aparatul radar cu peste 50km/h depasind pe linie continua simpla pt care am fost amendat cu 9puncte de penalizare cu amenda aferenta de ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat - masina fara permis alinadatcu alinadatcu Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru 90 de zile in urma respingerii in instanta a contestatiei procesului verbal de contraventie. As vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Recuperare permis suspendat. rog raspuns urgent. silviu1975 silviu1975 Buna ziua, Cazul este urmatorul: - in 17.02.2015 mi-a fost retinut permisul pentru 90 zile pentru viteza (51 Km/h peste limita de 50 km/h pentru acea poriune ... (vezi toată discuția)