Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ma poate ajuta cineva?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ma poate ajuta cineva?

Am permisul suspendat 90 zile,pentru depasirea vitezei;exista vreo posibilitate sa-mi recuperez permisul, mai repede,deoarece risc sa raman fara slujba.
Va multumesc
Buna ziua,
Daca in PV, nu este specificata adresa exacta,unde s-a produs evenimentul ci doar localitatea aceasta poate fi o scapare pentru contestatie?
Va multumesc,
Nu este motiv ptr contestare atata timp cat cpnf oug 195 viteza maxima legala in localitate este de 50 km/h.
Daca PV ,nu contine numele complect(nume si prenume intreg) al agentului constatator si locul de munca clar,ci doar Serviciul Rutier,nu numele orasului,acestea pot fi contestate in instanta?
Multumesc
Cum adica nu contine numele si prenumele intreg al agentului?
Pe agent in cheama Popescu Marian si in pv scrie Popescu Maria?

Ca sa va lamuriti in ce conditii poate fi anulat un pv cititi aici
www.avocatnet.ro/content/art...

In PV scrie Pop Cristian si numele exact este Pop Cristian Vasile, iar locul de munca biroul poliției rutiere BM ,iar în acte apare doar atât Serviciul Rutier fara alte complectari