Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... trebuie autorizatie de constructie pentru amplasarea ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

trebuie autorizatie de constructie pentru amplasarea unui container?

Buna ziua,am si eu o problema,am un teren7,50deschidere,18(aproximatix) lungime;total230mp,proprietate si am vrut sa construiesc pe el o casa, am inteles ca nu se poate ca acum dupa noile reguli in constructii trebuie sa ai 8 m deschidere.am renuntat la casa dar intrebarea mea este:am voie, fara autorizatie,sa amplasez un container ptr a deschide o frizerie?si daca stiti ce autorizatii imi trebuie.va multumesc.o zi buna.
Nu a fost formulata nicio opinie pe acest subiect ?