Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizație creștere copil

Bună seara, îmi puteți spune, va rog, dacă veniturile din chirii sunt luate în calcul la indemnizatia de creștere copil?
Venituriledin chirii nu se iau in considerare la calcularea indemnizatiei pentru CCC.

Se iau in considerare numai veniturile din salarii şi asimilate salariilor, din activităţi independente şi din activităţi agricole, silvicultură şi piscicultură prevăzute la art. 2 alin. (1) asa cum sunt ele definite la art. 67, art. 76 alin. (1) şi (2) şi art. 103 din Legea nr. 227/2015, cu modificările şi completările ulterioare.
Mulțumesc frumos pentru răspuns