Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Grafic de rambursare taxa auto platita in 2010
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Grafic de rambursare taxa auto platita in 2010

Ce se intampla cu cei care au primit de la ANAF graficul de rambursare vechea taxa auto pentru urmatoarea perioda de 5 ani , mai primesc sau nu banii?Intreb asta pentru ca si eu sunt intr_o astfel de situatie iar in luna ianuarie trebuia sa primesc prima transa insa nu am mai primit nimic.Am sunat la ANAF Constanta si mi s_a transmis ca nu se mai restituie nimic ca nu mai au cum de la 01.02.2017.Astept un raspuns avizat de la cine ma poate ajuta.Multumesc
Apreciez ca banii o sa va fie restituiti, conform mentiunilor din decizie.
Asteptati o perioada pentru a se clarifica situatia acestor restituiri, in contextul înlăturării definitive a timbrului de mediu si implicit abrogarea ordonanței care reglementa aceasta taxa.