Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Corupere de minori
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Corupere de minori

Dacă eu aveam 15 ani caand am întreținut relații sexuale De bună voie cu un băiat de 19 ani și tata vrea sa. L dea în judecata, băiatul poate păți ceva? În ce condiții?
Va rog sa îmi răspundeți cât mai repede, am nevoie de informații rapide si sigure
Dacă aveați 15 ani împliniți nu ar fi probleme penale.
Anonim2604 a scris:n
nDacă eu aveam 15 ani caand am întreținut relații sexuale De bună voie cu un băiat de 19 ani și tata vrea sa. L dea în judecata, băiatul poate păți ceva? În ce condiții? n
nn

Daca ati intretinut relatii sexuale cu un major iar diferenta de varsta dintre dvs si respectivul nu este mai mica de 3 ani atunci fapta se incadreaza la [ link extern ]

Prin urmare este foarte posibil ca sa fie pasibil de pedeapsa inchisorii sau cu suspendare daca se invoca multe aspecte. Procororul si/sau instanta de judecata va va audia atat pe dvs cat si pe major pentru a afla adevarul.

Pentru coruperea sexuala legea este mai permisibila desi din cele relatate nu vad a se putea aplica cazului de fata.