Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... uzucapiune 2011
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

uzucapiune 2011

va rog sa-mi spuneti daca topograful trebuia sa tina cont de legea 7/1996 la intocmirea documentatiei pt. uzucapiune intr-un dosar deschis in 2011
...acum tot ei m-au dat in judecata pentru ca le ploua in ,,curte" de pe o anexa a locuintei mele, desi categoria de folosinta a terenului respectiv este ,,drum de acces", pe care bineinteles ca eu nu mai am voie sa-l folosesc
In cadrul noului dosar existent puteti solicita instantei sa aprobe o expertiza tehnica judiciara in domeniul topo si sa solicitati ca obiectivele sa stabileasca exact ceea ce sustineti in discutie ca nefiind aspecte reale. Daca puteti sustine cu documente certe punctul dvs. de vedere, sansele de reusita in favoarea dvs. cresc.