avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... plata/recuperare taxe locale primarie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

plata/recuperare taxe locale primarie

in urma unui incendiu autoturismul meu a ars complet astfel pe 14 februarie l-am radiat, ramasitele au fost predate la fier vechi. Este vreo posibilitate prin care sa platesc impozitul pentru anul acesta doar pentru luna ianuarie, avans in vedere ca nu mai exista aceasta masina incepand din 14.02.2017? Multumesc

Alte discuții în legătură

Radiere auto de la impozit dumitramicmi dumitramicmi Buna ziua. Am o problema in legatura cu radierea unui autoturism. In 2005, l-am radiat din circulatie la cerere si apoi l-am vandut la REMAT ca fier vechi. ... (vezi toată discuția)
Se poate radia doar fiscal o masina? cris-71 cris-71 Sunt proprietarul unui autoturism pe care in urma cu cateva luni l-am predat unui centru de colectare fier vechi. De la centrul de colectare am primit un ... (vezi toată discuția)
Programul rabla Madalin2014 Madalin2014 buna ziua..am si eu o problema sper k ma puteti ajuta cu un raspuns...am dus masina pentru programul rabla in mai si nici pana in ziua de azi nu mi-a dat ... (vezi toată discuția)