Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... administrator imobile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

administrator imobile

Buna ziua,

Un angajat al unei societati, ca si sofer, poate fi numit administrator imobile in cadru acelei societati?

Multumesc
Depinde ce regim au imobilele respective si ce contine fisa postului.
Da, poate fi numit .

Orice salariat are dreptul de a muncii, la angajatori diferiti sau la acelasi angajator, in baza unor contracte individuale de munca, beneficiind de salariul corespunzator pentru fiecare dintre acestea (art. 35 alin. (1) din Codul muncii ).
Fac exceptie de la aceste prevederi situatiile in care prin lege sunt prevazute incompatibilitati pentru cumulul unor functii.
este vorba despre cladiri cu destinatia spatii birouri
va multumesc.

este obligatoriu a se intocmi un noi cim sau se poate face o completare in fisa postului cu atributii de administrator imobile?
Decizia apartine angajatorului ... in opinia mea, corect ar fi incheierea unui nou c.i.m.