Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Termen transmitere REVISAL majorarea salariului minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Termen transmitere REVISAL majorarea salariului minim

Va rog ,o lămurire. Termenul limita la transmiterea în REVISAL al Actului Ad.privind majorarea salariului minim este anterior împlinirii termenului de 20 de zile lucrătoare ,majorarea cu data de 01.02.2017, dar dacă ex.eu transmit în data de 20.02.2017, DATA ACTULUI ADIȚIONAL ce data o sa fie ? Va mulțumesc !
Cele 20 de zile lucratoare incep sa curga de la 01.02.2017. Ultima zi de transmitere fiind 28.02.2017 .