avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Proces finalizat in vederea recuperarii taxei de mediu.
Discuție deschisă în Executare silită

Proces finalizat in vederea recuperarii taxei de mediu.

Buna ziua,

In cursul anului trecut am initiat un proces pe care de altfel l-am si castigat in vederea recuperarii taxei de mediu.
In data de 06.01.2017 am depus toate documentele la finante(comunicare finala,extras cont,solicitarea de returnare a banilor).
In urma cu cateva zile acestia mi-am spus ca nu exista bani la buget si nu au de unde sa-mi dea.
Cele 45 zile de la depunerea documentelor expira in data de 20.02.1017.
Imi ramane doar varianta executarii silite.
Imi puteti spune care sunt pasii si cat mai dureaza din momentul inceperii executarii silite...pana la momentul intrarii efective in posesia banilor?

Cu consideratie.

Marius Vladut
marius.noemi.vladut@gmail.com
Cel mai recent răspuns: mariusvladut78 , utilizator 15:19, 17 Februarie 2017
In cazul dvs. va trebui sa mergeti cu hotararea la un executor judecatoresc care va va putea oferi toate detaliile cu privire la pasii care trebuie urmati si poate ca va putea sa estimeze si durata procedurii de executare silita.
Va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces castigat, documente depuse in privinta returnarii banilor!!! mariusvladut78 mariusvladut78 Buna seara, In cursul anului 2013 am achizitionat o masina la care am achitat taxa de mediu(asa cred ca se numea in acea perioada). Anul trecut am deschis o ... (vezi toată discuția)
Finantele intarzie cu eliberarea taxei auto. uxaar uxaar Decizia curtii a fost definitiva si irevocabila . Am asteptat o luna ca finantele sa faca recurs. Nu au facut. In acel moment am depus la finante decizia ... (vezi toată discuția)
Taxa auto cristiana27 cristiana27 as dori sa stiu daca primesc ceva bani inapoi din taxa de poluare; pentru un renault clio de 1.9 dti, (capacitate cilindrica1870 ; euro2 ), data fabricatiei ... (vezi toată discuția)