Forum Discuţii juridice Executare silită Proces castigat, documente depuse in privinta ...
Discuție deschisă în Executare silită

Proces castigat, documente depuse in privinta returnarii banilor!!!

Buna seara,
In cursul anului 2013 am achizitionat o masina la care am achitat taxa de mediu(asa cred ca se numea in acea perioada).
Anul trecut am deschis o actiune in instanta pentru recuperarea sumei respective.
Castig procesul,castig recursul iar in 06.01.2017 depun comunicarea finala,extras de cont la finante pentru returnarea banilor.
Am inteles ca termenul legal de restituire este de 30-45 zile calendaristice,care evident au trecut deja.
Acum cei de la finante imi spun ca desi s-a depasit termenul,nu sunt bani in contul Fondului de Mediu si ca nu au de unde sa imi restituie.
Eu sunt decis sa pregatesc documentele pentru a le inainta unui executor in privinta initierii procedurii executarii silite.
Ce ma sfatuiti?
Am sanse sa-mi recuperez banii mai repede prin exectutarea silita?

Va multumesc anticipat.
Da executarea silita este solutia
Va multumesc.