Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Linia de finantare 2.2
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Linia de finantare 2.2

Buna ziua,

Pentru aceasta linie de finantare de pana la 1 milion EURO, legat de conditia numarului minim de 3 angajati din anul anterior, acestia trebuie sa fie toti angajati cu norma intreaga, sau se accepta si norma partiala de lucru?

A doua intrebare este legata de sediul firmei si de punctul de lucru. Daca firma are sediul in Bucuresti (fara activitate), dar punctul de lucru in Brasov, este eligibila pentru finantare pentru 2.2?

Multumesc!
Numarul mediu salariati este cel reflectat in situatiile financiare anuale incheiate la 31.12.2016 (formular F30).
Daca locul de implementare este punctul de lucru din Brasov, conditia de eligibilitate se considera indeplinita.
Succes!