Forum Discuţii juridice Executare silită sechestru ordin judecatoresc mobil
Discuție deschisă în Executare silită

sechestru ordin judecatoresc mobil

buna seara! daca am pus sechestru pe un automobil de catre un executor judecatoresc si intre timp am adus un alt automobil din germania, daca il inregistrez pe numele meu in vederea vanzarii catre un parinte se pune sechestru si pe acesta din urma? va multumesc!
dicoflenac, utilizator
Depinde de suma pe care o datorati.Daca executorul considera ca valoarea automobilului sechestrat acopera valoarea debitul datorat, posibil ca nu va mai sechestra si alte bunuri.
ContSters416386, utilizator
ce m`ar interesa pe mine e ca pot vinde a2a masina? adica sa o inregistrez pe numele meu timp de 10 minute si sa o vand dupa aia sau automat cei de la finante pun sechestru pe ea?
dicoflenac, utilizator
Incercarea moarte n-are! Eu zic ca 99% puteti face tranzactia