Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... modificare cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

modificare cadastru

Buna ziua,

Din neatentie, pe cadastru, a fost trecut, la o casa, un perete ca fiind facut din paianta. Din aceasta cauza nu poate fi luat credit pentru achizitie si nici nu poate fi asigurata.
Se mai poate modifica?
Cand a fost realizat cadastrul ?
Conditionat de data executarii cadastrului se poate contacta inspectorul cadastrist pentru modificare si completare raport cu modificarea in evidentele ocpi
Buna ziua,

Cadastrul a fost facut in vara lui 2016. din pacate acum am observat.

multumesc