Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema cadastru si intabulare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema cadastru si intabulare apartament

Buna ziua ! Am depus actele pentru cadastru si intabulare pe apartament. Nu a existat niciodata un perete intre sufragerie si dormitor , situatie existenta in mai multe apartamente din bloc. In RLV exista peretele care de fapt nu a existat . Dosarul la cadastru a fost refuzat. Se cer acte ce dovedesc modificarile facute in apartament. In apartament nu s-a facut nici o modificare. Ce pot sa fac? Ce solutii exista in aceasta situatie complicata. Va multumesc .
ruxighe, utilizator
Bună ziua. Faceți alt rlv care sa reflecte situația reala.
Adica cadastrul reactualizat ( facut de cadastrist) ? Sau reactualizarea planulul casei cu arhitect ( privind lipsa peretelui ) ) si apoi cadastru, ?
Discutați cu topograful care a depus actele la ocpi, sa remedieze problema.