Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Parinte singur si stimulent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Parinte singur si stimulent

Buna ziua

Cum va reveni la locul de munca dupa crestere copil o mama singura (care nu trebuie sa acorde luna tatalui), in asa fel incats a beneficieze de stimulant pana la 3 ani ai copilului?
Cu 60 de zile inainte de a face copilul 2 ani? Sau cu 30 de zile, respective va benefica ea de luna tatalui + stimulent?

Multumesc.
Cu cel putin 60 de zile înainte de împlinirea de către copil a vârstei de 2 ani.